11 Aralık 2011 Pazar

TOMMASO'YA 10 MİLYON AVRO MİRAS

"İtalya'da dul bir kadın, 10 milyon avroluk servetini kedisine bıraktı 
Kediye 10 milyon avro miras 2009'da sağlığının bozulmasının ardından bir vasiyetname hazırlayan ve tüm servetini kedisine bırakmaya karar veren Maria Assunta, iki hafta önce 94 yaşında yaşama veda etti.

SOKAKTA BULMUŞTU

İtalya'nın başkenti Roma'da tek başına yaşayan Assunta, sokaklarda karnını doyurmaya çalışırken bulduğu siyah bir yavru kediyi evine almıştı. Bir emlak kralıyla evlenen ancak eşini genç yaşta kaybeden Assunta, tüm sevgisini Tommaso adını verdiği kedisine vermişti.

Assunta, ölmeden önce avukatlarına Tommaso'ya bakmaları karşılığında mirasın sahibi olacak bir hayvan hakları derneği ya da grubu bulması talimatını vermişti.

Hiçbir derneği kedisini emanet edecek kadar beğenmeyen Assunta, son aylarında kendisine bakan Stefania adlı hemşiresini sevgili kedisinin vasisi atadı.

Yaşlı kadına kedisine en iyi şekilde bakacağına dair söz verdiğini söyleyen Stefania, bir gazeteye verdiği demeçte şöyle dedi:

"SERVETİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

"Tek isteği Tommaso'nun sevileceğinden ve okşanacağından emin olmaktı. Assunta'nın bu kadar büyük bir serveti olduğunu bilmiyordum. Ne özel yaşamı ne de serveti konusunda tek bir sözcük etti. Sadece yalnızlıktan çok çektiğini söylemişti."

Hisse senetleri ve nakit paranın yanı sıra Roma, Milano ve Calabria'da çok sayıda evin sahibi olan 4 yaşındaki Tommaso, şimdi yeni sahibesiyle Roma'nın hemen dışındaki bir evde yaşıyor."

Gazeteleri karıştırıken gözümüze takılan bu haberi sizlerle paylaşmak istedik. Tommaso gerçekten çok sevimli bir kedi. Sahibinin onu ne kadar çok seviyor olduğu ise direkt anlaşılıyor.  Haberden anlaşılacağı üzere yalnız bir kadının hayatında nasıl özel bir yer etmiş Tommaso. Habere dair yorumu size bırakıyorum. Zira fazla söze gerek yok..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder